כוסות רוח והקזת דם

טיפול באמצעות כוסות רוח

הטיפול בעזרת כוסות רוח והקזת דם הם חלק בלתי מפרד ממגוון השיטות המקובלות ברפואה הסינית . שימוש בתכניקות אלו מהווה מרכיב חשוב ועיקרי במתן טיפול יעיל במיוחד .
טיפול ע״י כוסות רוח עוזר במיוחד במקרים כמו : כאבי שרירים אקוטיים , התקררויות , כאבי גב שונים , דלקות , כאבי מפרקים , בעיות נשימה שונים , מתחים , שרירים תפוסים , חולשה כללית (המרצת מערכת החיסון) .
עקרון הפעולה של כוסות רוח : כוס רוח היא כלי פתוח מצד אחד וסגור מצדו השני , בדיוק כמו כוס או צנצנת . הנחת כוס הרוח על אזור הטיפול ויצירת וואקום ( את וואקום ניתן ליצור על ידי משאבה מיוחדת או בעזרת אש ) בחלל הכוס , גורם למשיכת דם מכלי הנימיים הנמצאים מתחת לעור באזור עליו מונחת הכוס . דם נימי זה מתרכז מתחת לעור ויוצר שטף דם פנימי . פעולה זו גורמת למעשה לשיפור זרימת הדם והאנרגיה באיזור המטופל . שיפור זרימה זו מסלק את החסימה אשר גרמה לכאבים באותו איזור . כאב מוגדר על ידי הרפואה הסינית כחסימה בזרימת האנרגיה ובזרימת הדם . היות שכוסות רוח משפרות זרימה זו , אנו מגיעים לתוצאה של סילוק הכאבים.

טיפול באמצעות הקזת דם

כוסות רוח משפרים את זרימת הדם והאנרגיה בגוף ובכך ניתן להשיג הקלה מכאבים שונים . אם אנו מאפשרים לדם לצאת (ע״י מחט מיוחדת להקזה) במידה מסויימת מתוך העור לחלל הכוס מתאפשר בכך הקלה יותר משמעותית ובדרך כלל מיידית מכאב המרוכז באותו מקום . השיטה הזו יעילה במיוחד לכאבים באיזור העורף , השכמות , הכתפיים ובמפרקים שונים .
ישנו גם טיפול ״כוס רוח זזה״ . הכוס עשוי מסיליקון . הכוס מזזים במהירות ובתנועות שונות אל האיזור הרצוי וזה כדי להזרים את הדם לאיזור ולחמם אותו .